Związkowy "OSKAR" dla naszej Komisji.

5 lutego na uroczystym spotkaniu Zarządu Regionu Gdańskiego nasza Komisja została uhonorowana wyróżnieniem za aktywny udział w akcjach związkowych w 2013 r. Bardzo cieszymy się z pięknego dyplomu i statuetki wzorowanej na figurce Stoczniowca z sali BHP, która jest dla nas tak cenna jak dla filmowców "Oskar". Dziękujemy za wyróżnienie, jest ono dla nas zobowiązaniem do jeszcze aktywniejszej działalności w nowej kadencji.

Wsparcie dla pracowników systemu oświaty

W związku ze zmianami sytuacji demograficznej w kraju, wzrasta liczba zwalnianych pracowników instytucji systemu oświaty, w tym zwłaszcza nauczycieli. Przewiduje się,że w kolejnych latach zwolnień w instytucjach oświatowych będzie coraz więcej.

Komunikat

Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność'' w Gdańsku informuje, że na skutek naszych działań i interwencji udało się zablokować podwyższenie od nowego roku szkolnego o 5 godzin pensum dla pedagogów, psychologów, logopedów i terapeutów.

Spotkanie Komisji Mędzyzakładowej z gdańskimi władzami oświatowymi.

W środę 6 lutego, na comiesięcznym zebraniu KM gościła Pani Prezydent Ewa Kamińska oraz Z-ca Dyrektora Wydziału Edukacji Pan Jerzy Jasiński. Dyrektor przedstawił na prezentacji multimedialnej sytuację gdańskiej oświaty, odnosząc się do demografii, zatrudnienia, efektów kształcenia i nakładów na gdańską edukację.Obecnie WE zbiera dane o etatach administracyjnych w gdańskiej oświacie. Związkowcy z wielkim niezadowoleniem przyjęli informację, że w tym roku nie przewiduje się podwyżek dla pracowników administracji i obsługi. Ponownie zaapelowaliśmy o znalezienie środków choćby na podwyżki dla obsługi.

© 2018 Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność'' w Gdańsku.

Please publish modules in offcanvas position.