Spotkanie noworoczne w bojowych nastrojach

W tym roku spotkanie noworoczne gdańskiej KM odbyło się 9 stycznia. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli: ks. Kanonik Ludwik Kowalski, proboszcz Bazyliki Św. Brygidy w Gdańsku, z-ca Prezydenta Miasta Gdańska Piotr Kowalczuk, Pani  Ewa Sikorska-Trela Honorowa Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konkursu 8 Wspaniałych oraz przewodniczący Rady Miasta Gdańska Piotr Gierszewski, Przewodniczący Komisji Edukacji RMG Andrzej Kowalczys. Władze związkowe reprezentowali: gospodarz miejsca, przewodniczący Regionu Gdańskiego Krzysztof Dośla oraz Przewodniczący Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania z siedzibą w Gdańsku Wojciech Książek. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli emerytowani działacze związkowi.

Uroczystość uświetnił występ zespołu nauczycielek – członków NSZZ ”Solidarność” w osobach: Joanna Lange, Anna Symanowska, Aneta Bratke, Jagoda Wesołowska, które profesjonalnie wykonały kilka utworów, wprowadzając zebranych w świąteczny nastrój. Gdy do zespołu dołączyła koleżanka Ewa Rocławska ze Szkoły Muzycznej w Wejherowie i jednocześnie przewodnicząca KM w Wejherowie, cała sala zabrzmiała kolędami, które zaśpiewano tak pięknie, że pojawił się pomysł utworzenia solidarnościowego chóru nauczycieli. Szczególnie miłym momentem było wręczenie przez przewodniczących B. Brauer, K. Doślę i W. Książka Złotej Odznaki Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność naszemu koledze Waldemarowi Bobkowskiemu, przewodniczącemu koła w SP nr 85. Natomiast słowa podziękowań skierowano do emerytowanego nauczyciela Krzysztofa Jędrzejczyka w uznaniu jego zaangażowania na rzecz pracowników oświaty w Gdańsku. Za wybitne działania w NSZZ „Solidarność” otrzymał wcześniej wiele odznaczeń państwowych i związkowych.

Wśród życzeń noworocznych złożonych zarówno przez przewodniczącą Bożenę Brauer, jak i przez gości znalazły się ciepłe słowa skierowane do związkowców i nauczycieli. W imieniu władz miasta życzenia złożył zastępca Prezydenta Piotr Kowalczuk, rozpoczynający drugą kadencję na tym urzędzie. Po części oficjalnej nastąpiła część robocza, gdyż w związku z zapowiedzianą akcją strajkową w oświacie, w szkołach i placówkach oświatowych jest bardzo gorąca atmosfera.

Hanna Minkiewicz

 

© 2021 Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność'' w Gdańsku.

Please publish modules in offcanvas position.