Spotkanie noworoczne w sali "Akwen" 09.01.2013

9 stycznia spotkaliśmy się, aby złożyć sobie życzenia noworoczne i w świątecznej atmosferze podsumować miniony rok. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, byli: nasz Duszpasterz Ksiądz Krzysztof Nowak, Przewodniczący Komisji Edukacji Wojciech Błaszkowski oraz władze związkowe - Przewodniczący Zarządu Regionu Krzysztof Dośla i Przewodniczący Sekcji Regionalnej Oświaty Wojciech Książek. Niestety kolejny raz czasu dla nas nie znalazła Pani Prezydent Ewa Kamińska. Staje się to już normą, że gdańskie władze oświatowe ignorują nasze zaproszenia.

Salę "Akwen" wypełnili głównie przewodniczący kół, członkowie KM, w tym panie i panowie z Koła Emerytów oraz poprzedni przewodniczący Zofia Kuropatwińska, Krystyna Rzewuska, Krzysztof Koszlaga i Elżbieta Grabarek.
Świąteczną atmosferę przypomniał występ zespołów muzycznych ze Szkoły Podstawowej nr 59 pod kierunkiem Pani Doroty Jasińskiej (grupa dzieci młodszych) i Pani Magdaleny Czarnowskiej (grupa dzieci starszych). Z niezwykle zabawną Szopką Oświatową zaprezentowali się artyści z Gimnazjum nr 8 w Gdańsku.

Pomysłodawczyniami przedstawienia były Hanna Sankowska-Soroko i Bożena Mazur, które również wystąpiły na scenie razem z Wandą Wrzosek i Bożena Skwiot we wspaniale wykreowanych rolach Woźnej, Młodej Nauczycielki, Anioła i Diabła. Młodzi artyści zachwycili talentem aktorskim i zapałem przedstawienia sytuacji w oświacie uchwyconej w dowcipnych dialogach wzbogaconych żartobliwymi piosenkami. Występ nagrodzony został gromkimi brawami.

Po przemówieniach gości i wiązankach życzeń noworocznych nastąpiła część bardziej towarzyska, czas na wspomnienia i rozmowy, na które zazwyczaj brakuje czasu w codziennej działalności związkowej.

H.M.

© 2021 Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność'' w Gdańsku.

Please publish modules in offcanvas position.