Spotkanie noworoczne w atmosferze bożonarodzeniowej 18.01.2012

18 stycznia w sali Akwen członkowie KM spotkali się, aby złożyć sobie życzenia noworoczne. Wśród gości był Przewodniczący ZR- Krzysztof Dośla, który oprócz życzeń przedstawił aktualną sytuację w regionie i najważniejsze problemy pracownicze związane m.in. z projektami reform zapowiedzianymi przez rząd. Natomiast Przewodniczący Sekcji Regionalnej Oświaty - Wojciech Książek, życzył m.in. mądrych osób we władzach oświatowych.

 

Na nasze zaproszenie kolejny raz niestety nie odpowiedziały władze Gdańska - Pan Prezydent scedował je na Zastępczynię Ewę Kamińską, a ta na Wydział Edukacji, który ostatecznie delegował Panią kierownik Marię Kulbicką - Pani kierownik dziękujemy za przybycie.

Spotkanie uświetnił występ ,,Śnieżynek'' z SP nr 81 - wykonały znane kolędy i pastorałki w nowoczesnej aranżacji. Utwory spodobały się nie tylko młodszym osobom, ale też bardzo przypadły do gustu naszym Paniom z koła Emerytów, które jak zwykle, stawiły się w większym gronie.
Nastrój i przesłanie Świąt Bożego Narodzenia przypomniał Ks. Krzysztof Nowak porzez odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa oraz w słowie skierowanym do zebranych, za co szczególnie Księdzu dziękujemy.

Wszystkim zgromadzonym członkom ,,Solidarności'' życzenia noworoczne złożyła Przewodnicząca KM Bożena Braeur oraz przy współudziale Przewodniczącego ZR i Przewodniczącego SR wręczyła Srebrne Odznaki Sekcji Krajowej Oświaty dwóm zasłużonym działaczkom - Elżbiecie Wierzchowskiej-Wójcik oraz Elżbiecie Szwankowskiej, przyznane przy okazji przejścia na emeryturę w uznaniu dokonań zawodowych i działalności związkowej od 80 roku. Jeszcze raz nagrodzonym koleżankom gratulujemy!

H.M.

 

© 2021 Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność'' w Gdańsku.

Please publish modules in offcanvas position.