Obchody Dnia Edukacji 17.10.2014

Jak co roku spotkaliśmy się z okazji Dnia Edukacji Narodowej, tym razem w Hacjendzie, w gronie członków Komisji Międzyzakładowej, Przewodniczących Kół, członków Komisji Rewizyjnej, członków NSZZ „Solidarność".

Nie zawiedli też goście – Krzysztof Dośla- Przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego, Wojciech Książek – Przewodniczący Sekcji Regionalnej Oświaty, byli przewodniczący KM. Oprócz życzeń były też podziękowania.

Najwyższe odznaczenie Solidarności Oświatowej- Złotą Odznakę Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" otrzymali: Stefania i Aleksander Jurkowscy za konsekwentną obronę praw pracowniczych, udział w uroczystościach patriotycznych , rocznicowych , kościelnych wraz ze sztandarem KM,

Srebrną Odznaką Krajowej Sekcji uhonorowane zostały 3 osoby:

  • Zbigniew Kluczka – za przewodniczenie Kołu NSZZ „Solidarność" przez 5 kadencji, udział w akcjach protestacyjnych
  • Violtta Plichta –za wzorowe wypełnianie funkcji przewodniczącej Koła , zaangażowanie się w działalność związkową
  • Irena Roczniak - za pomoc w organizacji kursów i szkoleń z zakresu psychologii dla członków Związku.

Podziękowaliśmy też za pracę w Prezydium KM od 2002 r.: Aleksandrowi Jurkowskiemu, Basi Werbińskiej i Teresie Szulc, które już wcześniej otrzymały Złotą Odznakę Sekcji Krajowej.
Dziękujemy za wielkie zaangażowanie w działalność związkową, udział we wszelkich formach protestu, w różnych akcjach i działaniach naszej organizacji.
Podziękowania zostały też przekazane dla byłych już przewodniczących Kół, członków KM, którzy zakończyli działalność związkową.
Po części oficjalnej była wspólna kolacja, rozmowy i tańce.
Do zobaczenia za rok.

© 2021 Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność'' w Gdańsku.

Please publish modules in offcanvas position.