"Być solą i światłem świata"

"Być solą i światłem świata'' - to przesłanie 75 pielgrzymki nauczycieli na Jasną Górę,
w której uczestniczyliśmy w dniach 1 - 2 lipca 2012 roku. Po raz ósmy zorganizowaliśmy wyjazd na konferencję połączony ze zwiedzaniem sanktuariów : w Piekarach Śląskich i na Górze Św. Anny.

Jak co roku wyruszyliśmy 30 czerwca autokarem z Gdańska, by po kilku godzinach jazdy (niestety nadal brak wielu kilometrów autostrady A1) dotrzeć do Częstochowy. 
Jak zawsze byliśmy widoczni jako ,,Solidarność'' Regionu Gdańskiego, tym razem dzięki parasolom z logo naszego związku. Jak zwykle byliśmy też reprezentowani przez poczet sztandarowy (Olek i Stenia Jurkowscy oraz Ania Woroniecka).
Kolejny etap naszej wyprawy to Piekary Śląskie (zachwycająca neoromańska świątynia, szczególnie bliska powinna być ludziom ,,Solidarności'', gdyż tu oddaje się cześć Matce Bożej Sprawiedliwości Społecznej). Dziś bazylika szczyci się relikwiami bł. Jana Pawła II, który tu niegdyś pielgrzymował w słynnych męskich pielgrzymkach do Piekar.
Póżniej droga powiodła nas na szczyt wygasłego wulkanu - do sanktuarium Świętej Anny Samotrzeciej (uwiecznionej prawdopodobnie przez ludowego artystę w drewnianej figurce Św. Anny trzymającej na rękach małą Marię i dzieciątko Jezus. Tu swoje kroki powinny kierować wszystkie babcie, wszak Św. Anna była babcią Jezusa. Na Górę Św. Anny wiedzie szosa obsadzona drzewami czereśniowymi - niesamowity widok, podobnie jak niezwykła panorama śląskiej ziemi
ze szczytu góry (czy raczej ze stożka wulkanu).

 

© 2021 Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność'' w Gdańsku.

Please publish modules in offcanvas position.