Będą podwyżki wynagrodzeń dla pracowników administracji i obsługi

 

(Komunikat)

W dniu 30 czerwca 2014 r. odbyły się rozmowy Dyrekcji Wydziału Rozwoju Społecznego ze związkami zawodowymi ws. wdrożenia podwyżek dla pracowników administracji i obsługi zaplanowanej w budżecie Miasta Gdańska w wysokości 3%.

W rozmowach ze strony NSZZ ,,Solidarność'' (udział brali także przedstawiciele ZNP) uczestniczyli: Bożena Brauer - Przewodnicząca KM, Jacek Dzierżyński - członek Prezydium KM. Miasto Gdańsk reprezentowali p.o. dyrektor wydziału - Piotr Kowalczuk, wicedyrektor - Mariola Paluch, p. Lucyna Szurman - Pietrzela, p. Halina Jasiel.

W wyniku rozmów uzgodniono, że ze względu na małe środki, podwyżki będą kwotowe, jednakowe dla wszystkich pracowników.

Wynagrodzenie zasadnicze wzrośnie o 50 zł (pełny etat), co wraz z wysługą i premią wyniesie ok. 70 zł na pełny etat. Wypłata podwyżki nastąpi w miesiącu sierpniu,
i - uwaga - z wyrównaniem od 1 stycznia 2014 r.!

Przypominamy, że Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność'' rokrocznie występuje z wnioskami do Prezydenta Miasta Gdańska o podwyżki dla tej grupy pracowników. Poprzednia podwyżka miała miejsce w 2013 r. Ciągle jednak są to zbyt małe kwoty i zarobki pracowników są nadal niskie.

Przypominamy również, że podwyżki dla nauczycieli, o co też występowała ,,Solidarność'', - a nie było żadnej w 2013 i 2014 roku - są ustalane centralnie - przez Rząd i Parlament.

Bożena Brauer

(Przewodnicząca KM)

© 2023 Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność'' w Gdańsku.

Please publish modules in offcanvas position.