Kulminacja Dni Protestu.

14.09.13 r. do Warszawy wyruszyliśmy dwoma autokarami tuż po godz. 5-tej .
Tym razem deszcz nie padał. Pod Sejm dotarliśmy ok. godz. 11-tej. W ciągu godziny zebrał się tłum ludzi z flagami NSZZ ,,Solidarność'', z hasłami, banerami. Wśród napisów jakie nieśliśmy na banerach największe zainteresowanie mediów wzbudzał ten z napisem -,,Polak niedouczony - wyborca wymarzony'' autorstwa Hani Minkiewicz.

Inne hasła to: ,,Chcemy być dobrze opłacani zgodnie z platformy obietnicami'', ,,Zapraszamy Panią Minister na szkolenie z podstaw dialogu społecznego - pracownicy oświaty''.

Oświata nie tylko z Gdańska wyróżniała się niesionymi licznie biało czerwonymi tarczami z napisem Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania.
Po godz. 12-tej bardzo, bardzo powoli ruszyliśmy w kierunku Placu Trzech Krzyży, gdzie mogliśmy na telebimie zobaczyć i posłuchać przemówienia Przewodniczącego Piotra Dudy.

Od ronda de Gaulle'a, gdzie z trzech stron schodzili się przedstawiciele trzech central związkowych i na przemian wchodzili na Nowy świat, szliśmy już szybciej w kierunku Placu Zamkowego. Tu kończyła się manifestacja. Dotarliśmy tam przed 16-tą, co świadczy o tym jak liczna była to manifestacja. Wiele osób - członków ,,S'' oświatowej, które po raz pierwszy brały udział w tego typu proteście mówiło
o wielkim przeżyciu, wzruszeniu, ale też poczuciu żalu, że w wolnej Polsce w taki sposób musimy domagać się szacunku dla ludzkiej pracy, poszanowania zasad dialogu społecznego.
Dziękuję Wszystkim, którzy zarówno 12, jak i 14 września brali udział w Ogólnopolskich Dniach Protestu.

Bożena Brauer
Przewodnicząca
KMPOiW NSZZ ,,Solidarność''
w Gdańsku

 

© 2022 Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność'' w Gdańsku.

Please publish modules in offcanvas position.