Pismo do Pani Prezydent A.Dulkiewicz

Gdańsk, 21.08.2019 r.

 

Pani
Aleksandra Dulkiewicz
Prezydent Miasta Gdańska

 

Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”
w Gdańsku zwraca się po raz kolejny o spotkanie ws. wynagrodzeń pracowników administracji i obsługi w gdańskich szkołach i placówkach oświatowych.

Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pismo w tej sprawie z dnia
19.03. 2019 r. i prośby o spotkanie zawartej w piśmie z dnia 20.03.2019 r. Kilkakrotny kontakt mailowy i telefoniczny z p. Michałem Wlazło w sprawie spotkania też nie przyniósł żadnego rezultatu.

W związku z tym ponownie zwracamy się do Pani Prezydent o wyznaczenie terminu spotkania.

Przypominam, że pracownicy administracji i obsługi szkół nie otrzymali podwyżki wynagrodzeń w roku 2019.

Ostatnie podwyżki w 2018 r. dla tej grupy pracowników były znacznie niższe niż dla pracowników sfery społecznej, która, tak jak oświata, podlega Wydziałowi Rozwoju Społecznego. Otrzymaliśmy wtedy zapewnienie, że wynagrodzenia obu grup pracowniczych będą zrównane.

Rozpoczęte prace nad zmianami w „Ponadzakładowym układzie zbiorowym pracy dla pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w szkołach, placówkach oświatowo- wychowawczych oraz jednostkach obsługi finansowej prowadzonych przez Miasto Gdańsk” stanęły w miejscu. KM POiW NSZZ „Solidarność” przedstawiła swoje propozycje.

W związku z przygotowywaniem planu budżetu na 2020 r. wnosimy o zapewnienie środków finansowych na podwyżki wynagrodzeń dla w/w grupy pracowników w budżecie Miasta Gdańska.

Z poważaniem
Bożena Brauer
Przewodnicząca KMPOiW
NSZZ "Solidarność"

 

© 2020 Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność'' w Gdańsku.

Please publish modules in offcanvas position.