logotype
 • Daliśmy czerwona kartkę
  "daliśmy czerwona kartkę pani minister"
 • Macedonia

  Szkolenie w Macedonii

 • Hołd nauczycielom

  Hołd nauczycielom Solidarności oświatowej

 • SŁUŻBA PRZY GROBIE KS. J. POPIEŁUSZKI

  Służba przy grobie KS. J. Popiełuszki

 • Deklaracja członkowska

  PRZYSTĄP DO NAS !   Deklaracja członkowska

"Niech żyje bal !
Bo to życie to bal jest nad bale !
Niech żyje bal!
Drugi raz nie zaproszą nas wcale !"

Tak  trochę refleksyjnie tym razem, bo to tak już chyba jest, że jesteśmy tu i teraz, nie wiemy, co przyniesie nam jutro, nie wiemy, co przyniesie nam życie.Tym bardziej należy  celebrować te miłe chwile, które  daje nam los.


Mieliśmy  ku  temu okazję, aby spotkać się 11 lutego 2017 r. w hotelu „Scandic” w Gdańsku na naszym balu. W tym roku aż 170 osób - członków i sympatyków oświatowej „Solidarności” zebrało się, aby wspólnie potańczyć, porozmawiać, pośmiać się i chociaż na krótki czas zapomnieć o troskach i kłopotach, które pewnie dotykają każdego z nas. I czas w oświacie niełatwy, tym bardziej dobrze stało się, że mogliśmy być razem tej nocy w gronie sympatycznych i uśmiechniętych ludzi.
Tradycyjnie lampką szampana, powitali wszystkich i złożyli  życzenia - Bożena Brauer Przewodnicząca KMPOiW „Solidarność’’ w Gdańsku oraz Wojciech Książek - Przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania  Regionu Gdańskiego.
Po  uroczystej kolacji parkiet  wypełnił się  tańczącymi, aby   w rytmach  dobrze nam znanej i lubianej muzyki można było wspólnie  pobawić się.
Miłym  akcentem naszej zabawy był występ zespołu: „The  teachers”  z San Antonio, który w brawurowy sposób wykonał taniec do piosenki  Rednex „Cotton Eye Joe ”. Grupę stanowili członkowie Prezydium i zaproszeni goście w składzie: Iga Gajewska, Renata Kamińska, Iwona Puchalska, Jacek Dzierżyński, Janusz Sokoliński, Arkadiusz Kamiński, Ryszard Gaczoł.
A potem jeszcze kwiaty  i serdeczne  życzenia  urodzinowe  dla Przewodniczącej   Bożeny  Brauer oraz  podziękowania za codzienną pracę na rzecz naszego związku.
I taki to był bal…
Niech żyje bal…  

Bożena Mazur
Sekretarz KM.