logotype
 • Daliśmy czerwona kartkę
  "daliśmy czerwona kartkę pani minister"
 • Macedonia

  Szkolenie w Macedonii

 • Hołd nauczycielom

  Hołd nauczycielom Solidarności oświatowej

 • SŁUŻBA PRZY GROBIE KS. J. POPIEŁUSZKI

  Służba przy grobie KS. J. Popiełuszki

 • Deklaracja członkowska

  PRZYSTĄP DO NAS !   Deklaracja członkowska

Noworoczne spotkanie w Sali Akwen

W środę 13 stycznia 2016 r.  członkowie naszej komisji mieli okazję spotkać się w Sali Akwen, by jeszcze w świąteczno-noworocznej atmosferze spędzić miło czas. Była okazja do wspólnego śpiewania kolęd, w czym znaczny udział miał chór ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Gdańsku pod kierunkiem naszej członkini Ilony Orzechowskiej. Dzieci zaprezentowały się w repertuarze bożonarodzeniowym –szczególnie wzruszająco o przyjściu Jezusa zaśpiewała młoda wykonawczyni z wielkim potencjałem wokalnym. Serdecznie dziękujemy za uświetnienie spotkania!


Na nasze zaproszenie odpowiedzieli znakomici goście: Pani Poseł Ewa Sikorska- Trela, Andrzej Kowalczys- wiceprzewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Gdańska oraz przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego Krzysztof Dośla i przewodniczący Sekcji Regionalnej Oświaty- Wojciech Książek.

Wśród noworocznych życzeń gości przeważały te o nadziei związanej z nowym rządem, z korzystnymi dla społeczeństwa rozwiązaniami prawnymi i  oczekiwaniami związkowców dotyczącymi poważnego potraktowania dialogu społecznego. Na tym tle wyróżniło się przesłanie naszego Duszpasterza Ks. Krzysztofa Nowaka, który przypomniał, że bieżący rok jest ogłoszony Rokiem Miłosierdzia, a więc należy wybaczyć przede wszystkim sobie i bliźnim, aby doświadczyć Miłosierdzia.  Wspomniał też o  wizycie papieża Franciszka i  o światowych Dniach Młodzieży w czerwcu, które sprowadzą do Polski i do Gdańska rzeszę młodych katolików.  W ten sposób dadzą oni  świadectwo wiary i przynależności do Kościoła, co w obecnej chwili jest niezwykle potrzebne uwikłanej w konflikt religijny rozdartej światopoglądowo Europie.


Wzajemnego szacunku, jedności i owoców Miłosierdzia na 2016 rok!

Szczególnie wzruszającym momentem dla zgromadzonych było podziękowanie mecenasowi Bogumiłowi Soczyńskiemu za wieloletnią, niezwykle efektywną współpracę z gdańską KM uwieńczoną sukcesem ws. szkoły w Kokoszkach. Dziękujemy za dobro, które jest Pana udziałem: za niezliczoną ilość porad i opinii prawnych, za pomoc udzieloną nauczycielom i pracownikom gdańskich szkół. Dziękujemy za niezłomne upominanie się o godne warunki pracy, a także za obronę praw pracowniczych i związkowych. Słowom podziękowań złożonym przez przewodniczącą Bożenę Brauer towarzyszyły brawa członków KM i owacje na stojąco. To najlepszy dowód uznania.


HM