logotype
 • Daliśmy czerwona kartkę
  "daliśmy czerwona kartkę pani minister"
 • Macedonia

  Szkolenie w Macedonii

 • Hołd nauczycielom

  Hołd nauczycielom Solidarności oświatowej

 • SŁUŻBA PRZY GROBIE KS. J. POPIEŁUSZKI

  Służba przy grobie KS. J. Popiełuszki

 • Deklaracja członkowska

  PRZYSTĄP DO NAS !   Deklaracja członkowska

 

W dniach  1 – 2.07. 2015 r. odbyła się 78 już Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli. Jej przewodnim tematem był Chrzest św. , a na plakacie przedstawiającym program Pielgrzymki postać św. Jana Pawła II  klęczącego  przy chrzcielnicy w Wadowicach i słowa „Tutaj wszystko się zaczęło”.


Podczas ewangelizacyjnego sympozjum  bardzo poruszające świadectwo przekazał Lech Dokowicz- reżyser i dokumentalista. Przedstawił  fakty ze swego życia  świadczące o tym jak wielką moc ma chrzest św. i modlitwa. Wiele osób zapewne zechce sięgnąć do Jego filmów.
Jak zawsze piękne kazanie skierował do nauczycieli podczas sumy pontyfikalnej bp Edward Dajczak - delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli. Po 15 latach duszpasterskiej opieki nad nauczycielami podziękował za wspólne pielgrzymowanie , deklarując , że się nie żegna , mówi tylko do widzenia.
Z gdańskiej Solidarności  na Pielgrzymkę udała się 30 – osobowa grupa nauczycieli, jak zawsze pod duchowym przewodnictwem Ks. Krzysztofa Nowaka – Duszpasterza NSZZ ”Solidarność” Pracowników Oświaty. Dziękujemy za wielkie zaangażowanie w głoszenie rekolekcji w drodze.
Dziękujemy też pocztowi sztandarowemu, który od lat podczas sumy pontyfikalnej  reprezentuje naszą  organizacje związkową . Tym razem do Steni i Olka Jurkowskich dołączyła Małgosia Pińska.
Następna Pielgrzymka już za rok.
BB