logotype
  • Daliśmy czerwona kartkę
    "daliśmy czerwona kartkę pani minister"
  • Macedonia

    Szkolenie w Macedonii

  • Hołd nauczycielom

    Hołd nauczycielom Solidarności oświatowej

  • SŁUŻBA PRZY GROBIE KS. J. POPIEŁUSZKI

    Służba przy grobie KS. J. Popiełuszki

  • Deklaracja członkowska

    PRZYSTĄP DO NAS !   Deklaracja członkowska

15 maja 2018r w siedzibie Rady Miasta odbyła się uroczysta gala XIX Gdańskiej Edycji Konkursu  ,,Ośmiu Wspaniałych” promującej bezinteresowne działania na rzecz potrzebujących.
Wiele ciepłych słów i gratulacji laureaci odebrali od przewodniczącej Gdańskiego Komitetu Organizacyjnego, przewodniczącej KMPO i W NSZZ ,,Solidarność” Bożeny Brauer, słowa uznania oraz prezenty przekazali również : zastępca prezydenta ds. polityki społecznej pan Piotr Kowalczuk, przewodniczący  Rady Miasta pan Bogdan Oleszek, propagatorka konkursu w Gdańsku pani Ewa Sikorska-Trela, przewodniczący NSZZ Solidarność w Porcie Gdańskim pan Edward Fortuna, zastępca przewodniczącej KMPOiW NSZZ ,,Solidarność” Hanna Kowalewska - Minkiewicz i  fundator nagrody głównej, czyli Bursztynowych Ósemek od 19 lat pan Zbigniew Strzelczyk - mistrz bursztynnictwa.

Laureatami XIX Gdańskiej Edycji konkursu "Ośmiu Wspaniałych" zostali:

Agnieszka Czajka- Zespół Szkół Łączności i Bursa Gdańska
Daria Ichilczyk -XIX Liceum Ogólnokształcące
Dawid Januszkiewicz-XIV Liceum Ogólnokształcące
Kaja Komorowska- Gimnazjum nr 33
Jakub Krawczyk- Szkoła Mistrzostwa Sportowego XI Liceum Ogólnokształcące
Mateusz Molenda- Gimnazjalista w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8
Ewa Radzewicz- VII Liceum Ogólnokształcące
Jakub Soja- Branżowa Szkoła Specjalna I stopnia

Wyróżnienia otrzymali:                                      

Magdalena Bork -Szkoła Podstawowa nr 56
Julia Bichowska – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
Filip Maniński- Szkoła Podstawowa nr 1
Agata Szulc -Szkoła Podstawowa nr43
Zuzanna Owsiak -Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7
Sandra Tokarska -Państwowe Szkoły Budownictwa
Klaudia Trzopek- Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących
Julia Zimmer- Szkoła Podstawowa nr 43

Ośmiu laureatów będzie reprezentować Gdańsk w Ogólnopolskim Finale w Trzebiatowie.

Galę uświetniła swoim występem Ada Kordowska ze Szkoły Podstawowej nr 14, laureatka wielu konkursów wokalnych, w tym Wojewódzkiego Konkursu ,,Polska moje miejsce, mój kraj” organizowanego przez Międzyregionalną Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność” z siedzibą w Gdańsku. Młodą artystkę nagrodzono gromkimi brawami.

Już dzisiaj zapraszamy laureatów z 19 minionych lat do udziału w XX edycji konkursu
,,8 wspaniałych”. Zgłoszenia należy kierować  do biura Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność  w Gdańsku przy ul .Targ Drzewny 3/7 tel.58 308-47-25, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy młodzieży za zaangażowanie w pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz rodzicom, nauczycielom i wychowawcom za stwarzanie przestrzeni do stawania się coraz lepszymi  ludźmi, którzy będą wzorem do naśladowania dla innych.

Tekst i zdjęcia Renata Kamińska