logotype
 • Daliśmy czerwona kartkę
  "daliśmy czerwona kartkę pani minister"
 • Macedonia

  Szkolenie w Macedonii

 • Hołd nauczycielom

  Hołd nauczycielom Solidarności oświatowej

 • SŁUŻBA PRZY GROBIE KS. J. POPIEŁUSZKI

  Służba przy grobie KS. J. Popiełuszki

 • Deklaracja członkowska

  PRZYSTĄP DO NAS !   Deklaracja członkowska

Dzisiaj zakończyliśmy rozmowy na temat wdrożenia 4 % podwyżki płac dla pracowników administracji i obsługi. Niestety nie są to duze podwyżki - ok. 60 zł do pensji zasadniczej plus pochodne.


W związku z dużymi dysproporcjami dotyczącymi wynagrodzeń zasadniczych pomiędzy poszczególnymi placówkami będziemy wnioskować  o dodatkowe środki na wyrównanie tych dysproporcji w kolejnym roku budżetowym.
Poniżej komunikat przygotowany przez Prezydenta Piotra Kowalczuka.

Komunikat


Prezydent Gdańska ogłosił podwyżkę, oświatowe związki zawodowe za podziałem kwotowym

Zgodnie z zapowiedzią Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza w budżecie Miasta na rok 2016 zabezpieczono kwotę ponad 4,5 mln złotych na podwyżki dla pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych. Jest to już czwarta w ostatnim czasie podwyżka dla tej grupy zawodowej. Wzrosty płac nastąpiły w 2011, 2013 i 2014.

Po negocjacjach co do rozdysponowania kwoty przeznaczonej na podwyżkę, prowadzonych przez Zastępcę Prezydenta Miasta Gdańska ds. Polityki Społecznej Piotra Kowalczuka, Skarbnika Miasta Teresy Blacharskiej, kierownictwo Wydziału Rozwoju Społecznego z przedstawicielami Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” i Związku Nauczycielstwa Polskiego, mimo propozycji regulacyjnej prezydenta, związki wspólnie zdecydowały, że wzrost wynagrodzenia powinien być przeprowadzony kwotowo.

Wg wyliczeń 4 proc. ustalone na podwyżki wynagrodzeń stanowi wzrost wynagrodzenia zasadniczego o ok. 60 zł płacy zasadniczej (pełny etat), co wraz z wysługą i premią oraz kosztami pracodawcy stanowi kwotę ok. 111 zł.
Łącznie w budżecie Miasta na rok 2016 zabezpieczono na ten cel kwotę 4 644 269 zł. Podwyżka zrealizowana zostanie w I kwartale roku 2016 z wyrównaniem od stycznia.

Strony uzgodniły także, że powołują Zespół prawników i pracowników merytorycznych do przygotowania zmian w Ponadzakładowym Układzie Zbiorowym Pracy Dla Pracowników Nie Będących Nauczycielami.... Prace Zespołu ruszą w drugiej połowie stycznia.

Z najlepszymi pozdrowieniami,

Piotr Kowalczuk
Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. Polityki Społecznej
www.facebook.com/piotr.kowalczuk.GDN

tel.: (58) 323 63 81
fax: (58) 323 63 83
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.