krajowa2

Warszawa, 20 kwietnia 2015 r.

Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”

W związku  z doniesieniami medialnymi  zawierającymi fałszywe informacje o tym, że oświatowa "Solidarność" jest za likwidacją "Karty Nauczyciela" oświadczamy, że tylko Rada i Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” są uprawnione do wypowiadania się
w imieniu wszystkich pracowników oświaty zrzeszonych w naszej organizacji.

KSOiW w stanowiskach i petycjach kierowanych do MEN, rządu RP, parlamentu wielokrotnie, jednoznacznie wypowiadała się w obronie Karty Nauczyciela.
     Obrona godności i statusu zawodowego nauczycieli i pracowników oświaty jest naszym głównym zadaniem. W związku z tym zaostrzyliśmy akcję protestacyjną. Szczegółowe informacje o bieżącej działalności Krajowej Sekcji dostępne są na stronie:

Mamy nadzieję, że broniąc  Karty Nauczyciela, nie zostaniemy ponownie osamotnieni i jako związki zawodowe nie damy się podzielić !!!

Ryszard Proksa
                                                                                     Przewodniczący KSOiW NSZZ „Solidarność”