logotype
 • Daliśmy czerwona kartkę
  "daliśmy czerwona kartkę pani minister"
 • Macedonia

  Szkolenie w Macedonii

 • Hołd nauczycielom

  Hołd nauczycielom Solidarności oświatowej

 • SŁUŻBA PRZY GROBIE KS. J. POPIEŁUSZKI

  Służba przy grobie KS. J. Popiełuszki

 • Deklaracja członkowska

  PRZYSTĄP DO NAS !   Deklaracja członkowska

14.10.2015 r.   w  Dzień Edukacji   pojechaliśmy  do Warszawy,  aby przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów upomnieć  się po raz kolejny o wyższe nakłady w oświacie, które od kilku lat maleją. Udział w relacji PKB w roku 2015 wynosi tylko 2,52 - w związku z tym, nie odzwierciedla  on rzeczywistych potrzeb w tym zakresie.

Kolejnym naszym postulatem było podniesienie płac, ponieważ  wzrost  naszych wynagrodzeń   jest  zamrożony, a już nam zapowiedziano,  że  w najbliższym roku  nie możemy  liczyć  na zmiany w tym zakresie. Chcieliśmy też zaprotestować przeciwko prywatyzacji edukacji - samorządy przekazują prowadzenie  szkół, przedszkoli , stowarzyszeniom lub spółkom. Wiele placówek likwiduje się bez wnikliwej analizy, logicznego uzasadnienia.
TO WSZYSTKO BUDZI NASZ SPRZECIW. I ten właśnie sprzeciw wyraziliśmy wraz ze związkowcami z ZNP. Było nas razem około 20 tys. Zainteresowanie medialne również było duże,  wiele stacji telewizyjnych było obecnych podczas naszej pikiety,  która trwała od 13.00 do 15.00.
I  taka smutna refleksja na koniec. Co jakiś czas zmieniają się rządy naszym kraju, a od  tylu lat, polski nauczyciel, zamiast spokojnie pracować, musi manifestować, aby upomnieć się o godne warunki do życia.

BM